Temat dnia

WSA: Nie każdy dyplom uzyskany za granicą upoważnia do studiów doktoranckich

Rektor Politechniki Warszawskiej odmówił brazylijskiej studentce przyjęcia na studia doktoranckie, gdyż jej dyplom nie był wystarczający. Wojewódzki Sąd Administracyjny podzielił ten pogląd i nakazał uzupełnić studia w Polsce.

Dzieło prof. Markiewicza wyróżnione w konkursie na najlepsze książki akademickie

Książka prof. Ryszarda Markiewicza z Uniwersytetu Jagiellońskiego i stałego współpracownika serwisu Prawo.pl „Ilustrowane prawo autorskie” otrzymała wyróżnienie w konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką.

Kolejna edycja Akademii Procesowej w Kancelarii Wardyński i Wspólnicy

Startuje kolejna edycja warsztatów skierowanych do studentów i aplikantów. W doświadczeni prawnicy procesowi podzielą się z uczestnikami doświadczeniem i umiejętnościami w zakresie pracy z klientem, sądem i w zespole złożonym ze specjalistów z różnych dziedzin i jurysdykcji.

Mniej fałszywych studentów z zagranicy

Senat z poprawkami przyjął ustawę, która uszczelnia przepisy dotyczące pracy cudzoziemców. Uniemożliwi to przyjazd fikcyjnym studentom, czyli cudzoziemcom, którzy wjeżdżają do kraju pod pretekstem studiów, ale nie kontynuują nauki.

Uczelnia określi, kto w nagłym przypadku zastąpi rektora. Ustawa podpisana

Statut uczelni ma określać, kto będzie wykonywał obowiązki rektora w przypadku wygaśnięcia mandatu. Taką zmianę w obowiązującym od początku obecnego roku akademickiego Prawie o szkolnictwie wyższym i nauce podpisał Prezydent.

Molestowanie seksualne powszechne na uczelniach Nasz news

Molestowanie seksualne powszechne na uczelniach

Co trzecia osoba przynajmniej raz w trakcie studiów padła ofiarą molestowania seksualnego - wynika z raportu rzecznika praw obywatelskich. Większość ofiar stanowią kobiety. RPO rekomenduje wprowadzenie ogólnego zakazu dyskryminacji na uczelniach.

 

Resort obrony określił limit przyjęć na uczelnie wojskowe. W przyszłym roku akademickim studia na uczelniach wojskowych będzie mogło rozpocząć 1482 absolwentów. Najwięcej kandydatów przyjmie Wojskowa Akademia Techniczna.
Monika Sewastianowicz
15.02.2019
Miasto jako właściciel terenu, a nie użytkownik ma naprawić sieć przeciwpożarową, która przebiega pod ziemią - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny. Decyzja Państwowej Straży Pożarnej zapadła, gdy umowa dzierżawy między miastem a Akademią Pedagogiki Specjalnej była ważna - dodał sąd.
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska
14.02.2019
Bloki specjalizacyjne, współpraca z firmami, nacisk na praktykę - to główne założenia nowego programu prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci napiszą też test ze wszystkich przedmiotów poza historią, co ma im pomóc usystematyzować wiedzę i przygotować się do zdawania na aplikacje. O zmianach opowiada dr hab. Sławomir Żółtek, prodziekan WPiA UW.
Monika Sewastianowicz
08.02.2019

Oddzielne zajęcia dla stacjonarnych i zaocznych - studenci, zamiast zyskać, stracą

Studenci dzienni nie mogą mieć zajęć wspólnie ze studentami studiów wieczorowych i zaocznych. To kłopot i dodatkowe koszty dla niektórych wydziałów. Do tego paradoksalnie, to rozwiązanie może być...
Monika Sewastianowicz
06.02.2019

WSA: Sąd nie ocenia recenzji ani naruszenia dóbr osobistych habilitanta przez recenzentów

Recenzenci powołani w postępowaniu przed Centralną Komisją ds. Stopni i Tytułów mają obowiązek ocenić osiągnięcia naukowe habilitanta. Ocena ta ani kwestia naruszenia dóbr osobistych habilitanta...
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska
05.02.2019

Na studiach prawo tańsze niż administracja

Jest już rozporządzenie, od którego zależeć będzie kwota, którą uczelnia dostanie na kształcenie studentów. Według ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego prawo to jeden z najtańszych kierunków....
Monika Sewastianowicz
05.02.2019

NSA: Native speaker musi wykazać, że żaden Polak nie stara się o jego miejsce pracy

Wojewoda nie może pozostawić bez rozpoznania wniosku cudzoziemca, który wnosi o pobyt czasowy w Polsce by uczyć języka obcego. Brak zaświadczenia, że nikt nie stara się o jego stanowisko nie jest...
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska
02.02.2019

Nowelizacja o p.o. rektorach także z poparciem Senatu

Statut uczelni ma określać, kto będzie wykonywał obowiązki rektora w przypadku wygaśnięcia mandatu. Taką zmianę w obowiązującym od początku obecnego roku akademickiego Prawie o szkolnictwie wyższym i...
Krzysztof Sobczak
01.02.2019
1            1012
www.velotime.com.ua

steroid-pharm.com

steroid-pharm.com/stanozolol-10-ml.html